Family Point v knihovně

20.11.2014 14:04

TZ – Family Point

Family Point – místo pro rodinu, chráněný prostor, který poskytuje soukromí, zábavu, informace, vzdělání, socializaci a společenské kontakty bylo začátkem listopadu 2014 slavnostně otevřeno v Městské knihovně Mikulov.

Otevřením Family Pointu v knihovně je umožněno rodinám s malými dětmi strávit smysluplně čas v kulturním a esteticky příjemném prostředí a postarat se o batolata i novorozence.

Díky dotaci z Jihomoravského kraje bylo Oddělení pro děti a mládež vybaveno přebalovacím pultem, židličkou na krmení, herními prvky, hračkami a hlavně knihami. Doplnili jsme knihovnu o materiály s tématikou výchovy, vzdělání, práce s dětmi, osobnostního rozvoje, vztahů v rodině a pomoci v krizových situacích.  Rodiče si zde mohou připravit teplé nápoje i ohřát jídlo pro děti. V rámci projektu byly také opraveny a zpřístupněny toalety pro veřejnost s prvky pro nejmenší, tím se zvýšil komfort v péči o ně.

Rodiny zde nachází prostor pro schůzky, poznávání, diskuze, plánují a realizují zde aktivity, které jsou pro ně důležité. Iniciují besedy, přednášky a akce, které se pak realizují ve spolupráci s knihovnou. O Family Point uvítali také turisté, kteří se často ptají v TIC, kam s dětmi, zvláště při špatném počasí.

„Pro další období plánujeme rozšíření prostoru knihovny o venkovní zahradu, čímž by se ještě zlepšili možnosti a podmínky služeb pro rodinu,“ sdělila Ilona Salajková, ředitelka knihovny.

Umístěním Family Pointu v knihovně je skvělé řešení vzhledem k otevírací době knihovny, schopností a empatických dovedností knihovnic a strategickému umístění v blízkosti centra.

„Věříme, že si k nám najdou cestu aktivní rodiče, kteří mají zájem o rozvoj svých ratolestí, a že zřízením Family Pointu přispějeme ke zlepšení úrovně veřejného prostoru,“ dodává Salajková.

-si