Historická pohlednice

20.11.2014 14:05
Antonín Tichý

narozený 27. 12. 1941  Újezd u Sokolnic  (Brno venkov), žije v Mikulově
Vyučil se v Brně autolakýrníkem. Třináct let dělal řemeslo v OPP  Mikulov, pracoval u Očisty a údržby města Mikulova, lakoval nábytek v Prumpo Mikulov a také byl autolakýrníkem v zahraničí. Od roku 2001 si užívá důchodu a pečuje o své sbírky.
Hlavním koníčkem pro Antonína Tichého byl Svaz požární ochrany, kde s družstvem požárníků úspěšně reprezentoval republiku na Olympiádě požárníků v Kremži.

Hlavní sběratelskou vášní jsou známky. Ke sbírání pohlednic Mikulova se dostal v roce 1973, kdy získal ke známce Mikulova i pohlednici. Na různých aukcích známek (Znojmo, Hodonín, Brno atd.) viděl, kolik je v nabídkách pěkných a zajímavých pohlednic Mikulova a neodolal a postupně je začal kupovat. Velkým pomocníkem se mu později stal i internet.

„Sbírám jakýkoliv záběr, starý i nový. Zaměřil jsem se na pohlednice, ne na fotografie. Překvapilo mě, jak velké množství pohlednic je vydaných. Mám asi 1300 kusů a stále se objevují další, pro mě nové a zajímavé záběry Mikulova. Nejvíce si vážím pohlednice Mikulova s vlastnoručním podpisem Alfonse Muchy a samozřejmě i rarit jako jsou skládané pohlednice.   Těší mě, když se o mou sbírku zajímají v Archivu, Regionálním muzeu a v knihovně,“ říká sběratel.

V pátek 28. listopadu v 17,00 hod. se lidé mohou osobně setkat s panem Tichým na neformálním posezení v Literární galerii

MěK Mikulov, kde představí svou sbírku a zodpoví na otázky týkající se pohlednic, historie Mikulova, způsobu psaní pohlednic.