Hračky do Burundi

28.08.2014 15:09

Hračky do Burundi

Městská knihovna Mikulov prosí všechny, kdo mají doma pěkné a již nepotřebné hračky, přineste je do knihovny.

Koncem září bude z Belgie vypraven kontejner pro nadaci Shalom Maison. Hračky a oblečení, které nashromáždíme, budou předány dětem v nemocnici a sirotkům ve škole, kterou založila Maggy Barankitse. Tato žena s humanitárním posláním navštívila Mikulov letos v červnu a v živé diskuzi informovala o situaci v Burundi.

Ilona Salajková, ředitelka MěK a lektor angličtiny Tim Hoggard organizují sbírku, která by měla alespoň malou měrou přispět ke zlepšení situace malých pacientů.

Tim Hoggard, který přišel s nápadem na sbírku, byl přímo na místě v Burundi. Říká: „Maminky s dětmi čekají třeba celý den na ošetření. Je zde sice vybudován koutek, který však není vybaven. Proto by bylo dobré využít možnosti přepravy a poslat do této nemocnice jednoduché hračky, které by dětem udělaly radost.“ Vypravení kontejneru organizuje OSN.

Ilona Salajková dodává: „ Kdykoliv v otevírací době knihovny přineste čisté a nepoškozené hračky i oblečení, my je odešleme. Věříme, že děti z Burundi vám budou vděčné.“

Sbírka potrvá do 23. září.

-is