28.08.2014 15:16

Maggy Barankitse

Učením pro nemocnici v Burundi

(6. června 2014, Mikulov) V mikulovské knihovně bude předán šek výjimečné osobnosti Marguerite “Maggy” Barankitse na podporu nemocnice v Burundi. Peníze byly získány konverzací v angličtině.

Mikulovská knihovna s lektorem Timem Hoggardem vybrala 500 dolarů, které věnuje na nemocnici v Burundi. Maggy Barankitse, jedna ze zakladatelek nemocnice, žena, která získala  v roce 2008 ocenění Opus za humanitární práci, přijala pozvání do Mikulova. Setká se zde nejen se starostou Rostislavem Koštialem, ale i s účastníky English Clubu založeného v Městské knihovně. Klub neformální anglické konverzace začal fungovat v knihovně na začátku letošního roku a dobrovolné kurzovné, které účastníci zaplatili, je celé věnované na nemocnici v Africe.

„Strávil jsem vánoční prázdniny v Burundi, ale ne na dovolené, nýbrž jsem pomáhal vybudovat vodovodní potrubí pro občany vesnice, kteří museli nosit vodu z velké dálky. Když jsem viděl tu nesmírnou chudobu, rozhodl jsem se, že dám možnost lidem přispět. V Burundi jsem poznal velmi neobyčejnou ženu, Maggy Barankitse a pozval ji do Mikulova.“ řekl Tim Hoggart.

Projekt anglické konverzace, který vymyslel, začal realizovat po spojení s paní Ilonou Salajkovou, vedoucí Městské knihovny v Mikulově. Lidé se v kurzu přirozenou formou dozvídají více o životě v Africe, chudobě, problémech a přitom procvičují jazyk.  Nejen na těchto tématech zkušený lektor velmi poutavě učí lidi všech generací praktické využití jazyka. K tomu ještě mohou mít dobrý pocit, že vzděláváním přispívají na nemocnici.

„Knihovna v Mikulově se stává důležitým komunitním centrem, které nabízí rovné příležitosti všem a konverzace v angličtině novou formou se nám jevila jako skvělý způsob. Přidaná hodnota – dobrovolné kurzovné věnované na dobročinnou akci je možností, jak může i knihovna přispět na dobrou věc“, řekla Salajková.

„Myslel jsem, že výtěžek bude větší, ale i přesto věřím, že i nadále bude v Mikulově zájem se učit angličtinu a sbírka bude pokračovat.,“ dodal na závěr Tim Hoggard.

-is

Brněnská 15