20.11.2014 14:01

Sbírka pro Burundi

Sbírka pro Burundi

V září proběhla humanitární sbírka pro Burundi. Městská knihovna Mikulov společně s lektorem angličtiny Timem Hogardem shromažďovala hračky a oblečení pro děti v nemocnici ve městě Ruiga. Tato nemocnice byla vybudována díky Maggy Barankitse, která navštívila Mikulov v květnu letošního roku.

Do knihovny bylo přineseno více jak dvě stě kilogramů hraček a oblečení. Většina hraček bude umístěna v dětském koutku v nemocnici, kde rodiny čekají i celý den na ošetření. Ostatní věci se pak využijí ve školce, škole a domově pro sirotky zřízeném nadací Shalom Maison. Speciální balíček dostane také dívka Claudine, která se narodila s HIV. Knihovnice Dominika ji poslala velmi pěkné věci i bižuterii, protože i když její osud a život je velmi těžký, pořád je dívkou, která se ráda zdobí a pěkně obléká. Příběh Claudin si můžete přečíst na www.mikulov.knihovna.cz.

„Velmi oceňujeme děti, které se vzdaly svých plyšáků a autíček, maminek, které hračky přebraly a vyčistily, patnáctiletého kluka, který se na základě zprávy o sbírce rozhodl vzdát se svých věcí, lidí, kteří vyprali a vyžehlili oblečení,“ řekla Ilona Salajková, ředitelka knihovny.

Tim Hoggart doufá, že i když byl kontejner, který odjížděl z Belgie do Burundi, trochu opožděn, na vánoce dostanou děti dárky od lidí z Mikulova.

„Mnohokrát děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili, a budeme společně doufat, že udělají radost nejen dětem, ale i dospělým, a že se vše proběhne bez problémů. Oblečeme více jak sto obyvatel, a hračky zaplní určitě celou místnost,“ s nadšením sděluje Hoggart, který každoročně v Burundi pomáhá při budování vodovodního potrubí.

-si


—————

Zpět


KontaktBrněnská 15
692 01 Mikulov


tel. 519 510 025
mob. Ilona Salajková - 605838801Provozní doba:

9.00 - 12.00

12.30 - 18.00

úterý

12,30 - 15,30

 čt, so, ne - zavřeno

 
 

 Facebook

https://www.facebook.com/knihovna.mikulov/

https://www.facebook.com/knihadovlaku/