Univerzita 3. věku

05.01.2016 15:52

První semestr univerzity pro seniory skončil, od února začíná další

Virtuální univerzita 3. věku uvítala v Městské knihovně v Mikulově od září patnáct seniorů, kteří většinou úspěšně zvládli konzultace, dílčí i závěrečný test. Na rozjezd jsme zvolili téma Astronomie, kdy stěžejním prvkem byly sluneční hodiny, jejich výtvarné a umělecké řešení od antiky po současnost. Dále následovalo představení slavných astronomů rudolfínské doby. Od října si studenti sami vybrali z nabídky kurzů téma Barokní architektura v Čechách. Přednášky doc. Mgr. Martina Pavlíčka, Ph.D. sledovali architekturu, která byla vytvořena v době baroka a kterou můžeme sami navštívit během svých cest po naší vlasti. Jako bonus jedna ze studentek Mgr. Vladimíra Závodná nabídla své služby a s odborným komentářem provedla své spolužáky kostelem sv. Jana Křtitele v Mikulově.

Završením půlročního studia bude slavnostní předání certifikátů o absolvování 1. semestru v Doloplazech u Olomouce. Organizátoři pro účastníky připravili prohlídku olomouckých dominant a Biskupského paláce. Mikulovští nebudou chybět.

Pro další semestr bylo zvoleno téma Umění rané renesance v Itálii, kdy se účastníci dozví mnoho zajímavého o umění spjatému s obdobím 15. století a především s městem Florencie.

První kurz letního semestru se koná v úterý 9. 2. 2016 v 10,00 v Městské knihovně, noví zájemci se mohou přihlásit do tohoto data osobně nebo na knihovna@mikulov.cz, tel. 519510 025. Semestr stojí 300 Kč a schůzky budou probíhat jednou za čtrnáct dní.

Více se o formě studia a tématech dozvíte na e-senior.czu.cz, nebo na stránkách www. mikulov.knihovna.cz