Antika v díle Jarmily Loukotkové

29.11.2021

Je tomu již skoro 15 let od smrti jedné z nejoblíbenějších spisovatelek českých čtenářů - Jarmily Loukotkové. Její nejlepší knihy vychází stále znovu v dalších vydáních a nadšení čtenáři usedají k jejich čtení již po několik desetiletí. Co všechno víte o jejím životě, její tvorbě? Víte, že některé její knihy byly cenzurou na 20 let zakázané? K 15. výročí její smrti jsme pro vás připravili digitální kolekci, která přibližuje její nelehký život, literární tvorbu, inspiraci antikou, i dobu, ve které literárně působila. Nechť tato kolekce poslouží všem nadšencům a obdivovatelům tvorby Jarmily Loutkové jako doplněk informací o jejím životě a tvorbě, nechť poslouží všem zájemcům o historii nebo antiku.

Studenti Katedry informačních studií a knihovnictví na Masarykově univerzitě zpracovali interaktivní text pro potřeby Městské knihovny Mikulov, všechny její dospělé čtenáře a ostatní zájemce.

Jarmila Loukotková - informační digitální kolekce (wordpress.com)