Pondělí, středa, pátek

8.00 - 11.00 13.00 - 15.00

Vymezení doby pro seniory:

8.00 - 10.00 hod.

Rozvoz knih

Úterý, čtvrtek

po předchozí domluvě

Prosíme o dodržování následujících opatření

• Vstup povolen jen s ochrannými pomůckami (rouška, šála, respirátor)
  • Udržujte bezpečné vzdálenosti 2 m
  • Vstupujte jednotlivě
  • Dezinfikujte si ruce nebo používejte rukavice
  • Půjčujeme max. 5 knih
  • Objednávejte předem

· Vrácené knihy jdou do karantény na 5 dní, pak vám budou odečteny z konta

· Kopírovací služby poskytujeme po domluvě

· Není možné využívat další služby - studovny, čítárny, veřejný internet, Family point a WC

knihovna@mikulov.cz

tel. 519 510 025 nebo 773 873 657

Vážení čtenáři, vzhledem k chaotickým změnám se knihovny staly "skokany roku" - během 2 dnů jsme se z termínu potvrzeného vládou 8.6. dostaly na první příčky, tudíž bychom mohly otevřít již pondělí 27.4. Toto však není možné, jelikož nemáme k dispozici bezpečnostní a hygienická opatření, která jsou nutná pro ochranu nás i vás. Nejbližší termín omezeného otevření provozu je 4.5.2020.

Prosím, sledujte informace a pokyny. Ilona Salajková, ředitelka MěK Mikulov, 24.4.2020

Vážení čtenáři, z nařízení vlády vyplývá, že veřejné knihovny budou otevřeny až v poslední vlně, tj. 8.6.2020. Hledáme však možnosti, jak bychom vám knihy mohli půjčovat. Čekáme na vyjádření Ministerstva kultury a Ministerstva zdravotnictví. Ilona Salajková, 21.4.2020

V době boji pro koronaviru jsme spojili síly a vytvořili skupinu Čtením proti nudě.

Máte-li chuť číst (nahrávat), poslouchat, odpovídat a HLAVNĚ se bavit, jste zváni. Přidejte se! Čtěte dětem, děti svým spolužákům, sousedům, kamarádům, babičkám i dědečkům, knihovnice svým čtenářům.Vyberte si svůj oblíbený text, ukázku z knihy...Vše nahrajte a sdílejte ve skupině. Ke každému videu pro děti položte ostatním 2-3 otázky nebo úkoly, vkládejte ilustrace.
#ctenimprotinude

Všechny akce knihovny se do odvolání ruší.

Výstava obrazů Karla Provázka se tentokrát nese v duchu českého undergrandu a jeho představitelem Ivanem Martinem Jirousem - Magorem.

Povídání o cestách do zemí Afriky (Mauritánie, Sudán, Lesotho, Džibuti, Madagaskar, Namibie, Botswana a jiné)