Aktuálně

Provoz knihovny 

od 4. 11. 2020 - do 22. 12. 2020 knihovna je otevřená dle běžné provozní doby pro veřejnost. Opatření: roušky, rozestupy, dezinfekce, 5 uživatelů v jedné chvíli.

Provoz knihovny od 23. 11. 2020

Je možné objednat si knihy z mikulovské knihovny: knihovna@mikulov.cz nebo na 519 510 025.

Výdej objednaných knih -  pondělí, středa, pátek - 9.00 - 11.00 a 13.00 - 15.00.

Pro seniory a nemohoucí je možné objednat si dovoz domů, prozatím 1 x za 14 dní dle domluvy.

E- knihy, digitalizované dokumenty, díla nedostupná na trhu najdete zde. Díky Moravské zemské knihovně na portále knihovny.cz


Předběžná přihláška pro čtenáře, kteří ještě nejsou registrovaní a chtějí využívat služby knihovny on-line.


Národní knihovna a Moravská zemská knihovna opět zpřístupní knihy online Praha, Klementinum: Studenti a pedagogové vysokých škol a vyšších odborných škol registrovaných ve federaci eduID.cz mohou od 2. listopadu 2020 využívat dočasný online přístup k digitálním fondům Národní knihovny a Moravské zemské knihovny.Přihlášení na adrese https://www.ndk.cz nebo na adrese https://dnnt.mzk.cz


ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY PRO VEŘEJNOST:  s účinností od 22.10.2020 do odvolání je knihovna ZAVŘENÁ.

Moravská zemská knihovna (MZK) s podporou Jihomoravského kraje a ve spolupráci se zapojenými jihomoravskými knihovnami organizuje již pátý ročník soutěže pro děti a mládež v rámci projektu "Jižní Morava čte". Tématem letošního ročníku je "Svět v obrazech", které bylo zvoleno v souvislosti s výročím 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského.

více: https://www.jiznimoravacte.cz/

Vzhledem k vývoji situace jsme termín pro odevzdání prací v MěK Mikulov posunuli do 20. listopadu.


Od července 2020 si mohou čtenáři půjčovat bezplatně a bez omezení knihy na místním hřbitově. Ještě zde budou lavičky. Vznikne zde místo k rozjímání, relaxaci a čtení.


Všechny akce knihovny na podzim 2020 se do odvolání ruší.

Výstava obrazů Karla Provázka se tentokrát nese v duchu českého undergrandu a jeho představitelem Ivanem Martinem Jirousem - Magorem.

Povídání o cestách do zemí Afriky (Mauritánie, Sudán, Lesotho, Džibuti, Madagaskar, Namibie, Botswana a jiné)