Aktuálně

Zveme vás na festival, kde prožijete knihu jinak. Příběhy se dají vyprávět různými způsoby - divadlem, čtením, obrázky, obrázkovým divadlem Kamishibai, filmem, tvůrčími aktivitami.

Z důvodu studijní cesty knihovnic do Německa bude knihovna zavřená od 8.5. do 12.5. Pokud můžete, nevhazujte knihy do biblioboxu, ať není přeplněn. Děkujeme a těšíme se na poznatky z bavorských knihoven, o které se rády podělíme.

Chutné příběhy se tentokrát nesou v duchu japonské kuchyně. Děti si připraví sushi dle svých představ a poslechnou si příběh o japonském muži, který hrál divadlo.

Seznámení se s funkcí a možnostmi umělé inteligence, práce s tabletem a vyhledávání informací, překlady a generování obrázků - minikurz pro seniory.

Pro děti a dospělé z Ukrajiny, kteří žijí v našem městě pořádáme dílničku, kde si mohou vytvořit originální ozdobu na plátěnou tašku nebo baťůžek.

V dnech 28. až 31. března 2023 se v knihovně v Mikulově uskutečnilo strategické setkání mezinárodního konsorcia, které pro Evropskou komisi realizuje mezinárodní iniciativu Roma Civil Monitor (RCM).

Od října se na čtyřicet Ukrajinců, kteří bydllí v Mikulově a okolí zúčastňuje kurzu češtiny. Nyní dosáhli úrovně A1, mnozí i A2. Slavnostní ocenění jejich snahy se naučit, dorozumět, komunikovat proběhne v zámeckých prostorách.

Tradiční dílnička pro děti do 12 let. Budeme připravovat tradiční pokrm, vyprávět si o tradicích a čeká nás krásný příběh o kuřátko, které čekalo na Velikonoce.

V knihovně najdete spoustu aktivit, kterými oslavíme narození nejslavnějšího pohádkáře všech dob - Hanse Christiana Andersena z Dánska.

Autorské čtení Stanislava Bilera z románu Destrukce oceněném Magnesií Literou 2022 za prózu roku.Stanislav Biler (1982) je sociolog, spisovatel, dramaturg, publicista a autor pořadu Všichni tady umřeme.

Karel Provázek bude po dvouleté pauze vystavovat svoje obrazy. Poslední akce v knihovně, a pak nastalo covidové šílenství. Na vernisáž přizval své přátele z hudebního světa, tak je přijďte podpořit.

Komiksová kniha příběhů z Podpálaví a sousedního Rakouska je již k prodeji. Vybrat si můžete v češtině nebo v němčině.

V listopadu 2020 máme novou službu. Půjčování e-knih zdarma. Stačí být registrovaným čtenářem, registrovat se do portálu palmknihy.cz a půjčovat si knihy z pohodlí domova. Vybírat můžete až z 9 000 titulů.

Robotí škola

01.02.2023

Přijďte si užít zábavu s roboty, 3D tiskárnou, legem i dronem.

Ve středu 7. 12. byly v prostorách Krajského úřadu Jihomoravského kraje oceněny nejlepší komunitní knihovny v Jihomoravském kraji.

Odstranit bariéry mezi generacemi a pomáhat starším lidem k tomu, aby se technologie naučili správně a bezpečně používat.

Sledujte FB Knihopásek, více na www.knihopasek.cz

Knihovna pomáhá Ukrajině - odkaz na podrobné informace


Odstranit bariéry mezi generacemi a pomáhat starším lidem k tomu, aby se technologie naučili správně a bezpečně používat.

Chcete se dozvědět zajímavosti o nejdelším jeskynním systému v jurských vápencích v ČR? O historie objevování jeskyně na Turoldu, která je známá již od roku 1669? 0 nových objevech a současných výzkumech? Nebo o činnosti mikulovských jeskyňářů v zahranicí? Přijďte na besedu s vedoucím Jeskyně na Turoldu Bc. Jiřám Kolaříkem.

Od 16. března bude v Městské knihovně Mikulov fungovat Semínkovna a Rostlinkovna. Zapojte se i vy do této iniciativy na podporu přírodního zahradničení, sdílení rostlin a semínek. Jak to funguje? Můžete si "vypůjčit" až 3 druhy semínek, zasadit a po odkvětu z části rostlin sebrat nová a podělit se s ostatními. Na pytlíčky se semínky napište název,...

Městská knihovna Mikulov získala dotaci na projekt Obrázky z historie Podpálaví a Weinviertelu. Kromě publikace, která vyjde v září se můžete těšit na setkání s autory komiksů, divadlo Kamishibai a výstavy.

Je tomu již skoro 15 let od smrti jedné z nejoblíbenějších spisovatelek českých čtenářů - Jarmily Loukotkové. Její nejlepší knihy vychází stále znovu v dalších vydáních a nadšení čtenáři usedají k jejich čtení již po několik desetiletí. Co všechno víte o jejím životě, její tvorbě? Víte, že některé její knihy byly cenzurou na 20 let zakázané? K 15....

Dílničky pro předškoláky a děti mladšího šk. věku. Psaní husím brkem, draní peří, povídání, pranostiky, výroba podzimní dekorace.

1. září 2021 vyhlašuje knihovna literární, výtvarnou a audiovizuální soutěž na téma "Teď to vidím jinak"
a současně připravujeme v knihovně veřejné akce zaměřené na podporu čtenářství za účasti dětí a rodičů, prarodičů či učitelů...

Ženy v kurzu

06.09.2021

Vernisáž fotografií Milady Neveselé a Anny Soldánové, absolventek fotokurzu při ZUŠ Mikulov.

Čtení naruby

25.08.2021

Program je zaměřen podporu pravidelného předčítání v rodině. Že je to aktivita nanejvýš prospěšná pro děti i rodiče je jasné. Na této lekci se dozvíte, jaké knihy číst, jak pracovat s obrázkovými knihami, děti sami budou číst i když ještě číst neumí.

Robotí škola

25.08.2021

Čím dřív, tím líp! Ve světě počítačů a techniky toto heslo platí určitě. V Robotí škole se zábavnou formou naučíme programovat malé Ozobotky. Není to jednoduché, ale zvídavé děti se brzy naučí základním principům. Ať už jste zkušený inženýr nebo dítě, Ozobot může být tak náročný a zábavný, jak si ho uděláte. Jednoduchý a intuitivní, ale i vysoce...

Zajímá vás princip D tisku? Chcete se něco dozvědět o 3D tisku? Jaké jsou možnosti? Kolik to stojí? Mohu si realizovat svůj projekt? Můžu si vytisknout co chci? Jak dlouho trvá tisk figurky ze Star Wars? Co k tomu potřebuji? Zvládnu to, i když neumím programovat?

1. září 2021 vyhlašuje knihovna literární, výtvarnou a audiovizuální soutěž na téma "Teď to vidím jinak"
a současně připravujeme v knihovně veřejné akce zaměřené na podporu čtenářství za účasti dětí a rodičů, prarodičů či učitelů...

Beseda se nekoná
Beseda se nekoná