Pondělí, středa, pátek

8.00 - 11.00 13.00 - 15.00

Vymezení doby pro seniory:

8.00 - 10.00 hod.

Rozvoz knih

Úterý, čtvrtek

po předchozí domluvě

Prosíme o dodržování následujících opatření

• Vstup povolen jen s ochrannými pomůckami (rouška, šála, respirátor)
  • Udržujte bezpečné vzdálenosti 2 m
  • Vstupujte jednotlivě
  • Dezinfikujte si ruce nebo používejte rukavice
  • Půjčujeme max. 5 knih
  • Objednávejte předem

· Vrácené knihy jdou do karantény na 5 dní, pak vám budou odečteny z konta

· Kopírovací služby poskytujeme po domluvě

· Není možné využívat další služby - studovny, čítárny, veřejný internet, Family point a WC

knihovna@mikulov.cz

tel. 519 510 025 nebo 773 873 657

Vážení čtenáři, vzhledem k chaotickým změnám se knihovny staly "skokany roku" - během 2 dnů jsme se z termínu potvrzeného vládou 8.6. dostaly na první příčky, tudíž bychom mohly otevřít již pondělí 27.4. Toto však není možné, jelikož nemáme k dispozici bezpečnostní a hygienická opatření, která jsou nutná pro ochranu nás i vás. Nejbližší termín omezeného otevření provozu je 4.5.2020.

Prosím, sledujte informace a pokyny. Ilona Salajková, ředitelka MěK Mikulov, 24.4.2020

Vážení čtenáři, z nařízení vlády vyplývá, že veřejné knihovny budou otevřeny až v poslední vlně, tj. 8.6.2020. Hledáme však možnosti, jak bychom vám knihy mohli půjčovat. Čekáme na vyjádření Ministerstva kultury a Ministerstva zdravotnictví. Ilona Salajková, 21.4.2020

V době boji pro koronaviru jsme spojili síly a vytvořili skupinu Čtením proti nudě.

Máte-li chuť číst (nahrávat), poslouchat, odpovídat a HLAVNĚ se bavit, jste zváni. Přidejte se! Čtěte dětem, děti svým spolužákům, sousedům, kamarádům, babičkám i dědečkům, knihovnice svým čtenářům.Vyberte si svůj oblíbený text, ukázku z knihy...Vše nahrajte a sdílejte ve skupině. Ke každému videu pro děti položte ostatním 2-3 otázky nebo úkoly, vkládejte ilustrace.
#ctenimprotinude

Všechny akce knihovny se do odvolání ruší.

KNIHOŽROUTI

04.11.2019

4. 11. - 29. 11. 2019 v Městské knihovně Mikulov

Již čtvrtým rokem vyhlašujeme literární, výtvarnou a audiovizuální soutěž pro děti a mládež ve věku 4-15 let, tentokrát na téma TAJEMSTVÍ KNIHOVNY.

Bookstart

02.10.2019

Projekt S knížkou do života (Bookstart)

Díky cestovalům se dostaneme na koloběžce, kole, autem, lodí, stopem, s cestovkou i po vlastní ose do Asie, Afriky, Íránu, Laponska, na hory, do pouště i na polární kruh.

Projekty ekologického designu studentů FA STU Bratislava, FSI VUT Brno a FDULS ZČU Plzeň.

Příspěvek na materiál 50 - 100 Kč na lekci. Cena za všechny lekce 700 Kč, při zaplacení předem sleva 200 Kč.

Divadlo Petka

05.09.2019

Již pátým rokem pořádá Divadlo Petka workshop. Děti nacvičí během jednoho týdne autorský muzikál, který pak předvedou v místním kině. Těšit se můžeme na písničky z dílny Ráchel Skleničkové s texty Kryštofa Materny a Terezy Kratochvílové.

Divadlo PETKA

13.07.2019

Divadlo PETKA - kde děti dospívají a dospělí se stávají dětmi.

knihy pro děti od 0 do 6 let • knihy a časopisy pro rodičetipy a rady pro společné čtení • besedy a akcepro rodiče s dětmiFamily Point - přebalovací pult,krmící židličku, sedací nábytekpro nejmenší, nočník,využití není vázánona čtenářský průkazknihy, časopisy, hrya hračky k vypůjčeníbezpečný prostorpro vaše děti