Pro média

Knihovna připravuje

V novém školním roce připravuje Městská knihovna spoustu novinek i tradičních akcí. V září zahajujeme soutěží Jižní Morava čte. Letošní téma Teď to vidím jinak reflektuje současnou situaci. Děti, žáci a studenti do 15 let se mohou vyjádřit slovem, hudbou, obrazem i fotkami.

Pro předškoláky je připravena akce Čtení naruby, která je zaměřená na rozvoj čtenářství a vztahu ke knihám. Prvňáčci a druháci, kteří se nemohli zúčastnit akcí souvisejících s projektem Knížka pro prvňáčka v loňském roce, mají nyní možnost vybírat si z bohatého edukačního programu. Pro žáky prvního stupně připravujeme besedu s Petrou Dvořákovou, autorkou mnoha skvělých dětských knih. Druhý stupeň se dozví od Dalibora Stacha Jak napsat knihu se scénářem a natočit film s Hollywoodem. Středoškoláci se mohou účastnit celoročního projektu Světové příběhy ze srdce Moravy, který se zabývá nejen literaturou, ale i kreativními výtvarnými obory, profesní orientací a manažerskými dovednostmi.

V odpoledních hodinách mohou děti navštěvovat Malou robotí školu, kde se budou učit základní principy programování a logickému myšlení.

Studenti či spíše studentky Univerzity 3. věku se budou věnovat Rituálům evropských královských rodů.

Široké veřejnosti nabízíme minikurzy Úvod do 3D tisku a jak využívat vybavení a pomůcky první otevřené dílny nazvané Kreativní hnízdo. Počátkem října pořádáme besedu Vše o životě po životě věnující se tématu klinické smrti.

První týden v říjnu je již tradičně Týdnem knihoven, kdy kromě bohatého programu můžete využít i amnestii či noví čtenáři průkaz na jeden rok zdarma.

Programy, upřesnění, katalog a pozvánky naleznete na www. mikulov.knihovna.cz. nebo na Facebooku.

Těší se na vás Knihomilky

Výroční zpráva 2020