Jižní Morava čte - soutěž

28.08.2023

Nekonečný svět fantazie je téma osmého ročníku soutěže Jižní Morava čte. Položením osmičky naležato dostanete nekonečno, neomezeno, vše je dovoleno. V nekonečném světě fantazie nejsme omezení hranicemi, které si stavíme uvnitř nás nebo zvenku. Ve fantazijním světě můžeme navazovat neuvěřitelná přátelství, podívat se do míst, která jsou zapovězená nebo nedostupná, stát se tím, kým chceme být.

Na zahradách před domem nám mohou růst jahody velikosti melounů, na loukách se můžeme projíždět na lučním koníkovi, můžeme si zaletět do neuvěřitelných výšin, proměnit se v bájné stvoření nebo prozkoumat nekonečné hlubiny. Děti mají nekonečno možností ke zpracování svého fantazijního světa.

 V letošním roce se bude soutěžit v těchto kategoriích: 1. próza (1.-5.tř.), 2. próza (6.-9.tř.), 3. poezie (1.-5.tř), 4. poezie (6.-9.tř), 5. výtvarná (MŠ a 1. tř., skupiny max. 5 dětí.

Práce odevzdávejte do 22. 12. 2023 do Městské knihovny Mikulov. Každá práce musí být označená názvem, autorem a přihláškou s GDPR souhlasem zákonného zástupce.