Neobyčejné příběhy - prodej

01.02.2023

Komiksová kniha příběhů z Podpálaví a sousedního Rakouska je již k prodeji. Vybrat si můžete v češtině nebo v němčině.

Komiks Neobyčejné příběhy Podpálaví a Wienviertelu

Již nyní si můžete zakoupit publikaci s téměř padesátkou příběhů zpracovaných do komiksu a obrázků, na jehož přípravě se podílelo přes dvacet autorů, malířů, karikaturistů a komiksových tvůrců.

Tento komiks vznikl v rámci projektu Obrázky z historie, který realizovalo v minulém roce město Mikulov společně s Městskou knihovnou. Autorce projektu Iloně Salajkové se podařilo ve spolupráci s autory kreseb vytvořit netradiční publikaci, která čerpá z původní pramenů, přesto nabízí jistou nadsázku. Svoje místo tady mají i soudničky a novinové články. "Příběhy jsme často upravovali, jsou i nadneseně zpracované tak, aby upoutaly. Proto ne vždy zcela korespondují s realitou. Ovšem u každého takového je pak poznámka, co je skutečně potvrzeným faktem," uvedla Ilona Salajková, autorka projektu.

Netradiční a zábavnou formou se tak dozvíte nejen o historií oblasti Podpálaví a blízkého rakouského příhraničí, ale také o zajímavých událostech na dvorech Dietrichsteinů, Lichtensteinů či o historických taženích vojsk.

Publikace je k dispozici v českém a německém jazyce a je vhodná pro čtenáře od 10 let. Zakoupit ji můžete v Turistickém informačním centru Mikulov.

Kateřina Korandová, ORŽP