Soubory pro Kamishibai v knihovně

28.02.2024

Městská knihovna v Mikulově používá přes čtyřicet příběhů formou Kamishibai. V tabulce je označeno, které jsou autorsky volné, které nabízí nakladatelství Pasparata a Don Bosco, v jakých jazykových mutacích si je můžete pořídit. Postupně vytváříme metodické listy a návrhy na workshopy. Autorsky volné soubory můžeme sdílet k vytištění.

Goethe Institut v Praze nabízí k vypůjčení divadlo i soubory. Odkaz zde.

#Knihovnaveci
#Kids

Nadchněte děti vyprávěcím divadlem Kamishibai!
Vyprávěcí divadlo Kamishibai našlo své pevné místo v mateřských a stále častěji také na základních školách. Jeho kouzlo spočívá v tom, že se jedná o zcela analogové médium. Na rozdíl od obrazovky nejsou diváci ve vyprávěcím divadle tlačeni jen do pasivní role. Naopak, jsou sami skutečnými aktéry, kteří společně a pro sebe otevírají kouzelné příběhy. S naším divadlem si můžete zahrát příběh o Malé čarodějnici, Brémských muzikantech nebo Malém strašidýlku.