Aktuálně v knihovně

Cyklus Každodenní živořt v barokních Čechách a na Moravě poskytne studentům vhled do života prostých lidí. Nabízí témata jako je kriminalita, sex, životní strasti žen, dotkne se i čarodějnických procesů. Venkovský život nebyl jen o práci a robotě, ale byl spjat s mnoha zajímavými příběhy. Osudy skutečných lidí mohou přinést jiný pohled na minulost....

Robotí škola

28.08.2023

Základy programování, seznámení se s nejmenšími robůtky - ozoboty, roboty, kteří umí různé věci...Můžete si z Lega postavit vlastního robota. Novinkou je bližší seznámení a základní projektování 3D tisku. Roboti jsou vhodní pro začátečníky, 3D tisk pro pokročilejší, kteří už zvládli Robotí školu v minulém roce. Na každou lekci se nahlaste předem.

V září zahajujeme další cyklus kulinářských příběhů. Na co se můžete těšit? To většinou předem neprozrazujeme, aby jste si užili překvapení, hádanek a indícií. Určitě se máte na co těšit. Nezapomeňte se však nahlásit předem.

Umět číst je základní dovednost, která děti provází celým životem, a proto bychom děti měli při čtení podporovat. Již od předškolního věku si děti postupně osvojují různé schopnosti, které jim v budoucnosti čtení usnadňuje.

Zveme vás na festival, kde prožijete knihu jinak. Příběhy se dají vyprávět různými způsoby - divadlem, čtením, obrázky, obrázkovým divadlem Kamishibai, filmem, tvůrčími aktivitami.

Chutné příběhy se tentokrát nesou v duchu japonské kuchyně. Děti si připraví sushi dle svých představ a poslechnou si příběh o japonském muži, který hrál divadlo.

Seznámení se s funkcí a možnostmi umělé inteligence, práce s tabletem a vyhledávání informací, překlady a generování obrázků - minikurz pro seniory.

Pro děti a dospělé z Ukrajiny, kteří žijí v našem městě pořádáme dílničku, kde si mohou vytvořit originální ozdobu na plátěnou tašku nebo baťůžek.

V dnech 28. až 31. března 2023 se v knihovně v Mikulově uskutečnilo strategické setkání mezinárodního konsorcia, které pro Evropskou komisi realizuje mezinárodní iniciativu Roma Civil Monitor (RCM).

Od října se na čtyřicet Ukrajinců, kteří bydllí v Mikulově a okolí zúčastňuje kurzu češtiny. Nyní dosáhli úrovně A1, mnozí i A2. Slavnostní ocenění jejich snahy se naučit, dorozumět, komunikovat proběhne v zámeckých prostorách.

Tradiční dílnička pro děti do 12 let. Budeme připravovat tradiční pokrm, vyprávět si o tradicích a čeká nás krásný příběh o kuřátko, které čekalo na Velikonoce.

V knihovně najdete spoustu aktivit, kterými oslavíme narození nejslavnějšího pohádkáře všech dob - Hanse Christiana Andersena z Dánska.

Autorské čtení Stanislava Bilera z románu Destrukce oceněném Magnesií Literou 2022 za prózu roku.Stanislav Biler (1982) je sociolog, spisovatel, dramaturg, publicista a autor pořadu Všichni tady umřeme.

Karel Provázek bude po dvouleté pauze vystavovat svoje obrazy. Poslední akce v knihovně, a pak nastalo covidové šílenství. Na vernisáž přizval své přátele z hudebního světa, tak je přijďte podpořit.

Komiksová kniha příběhů z Podpálaví a sousedního Rakouska je již k prodeji. Vybrat si můžete v češtině nebo v němčině.

Beseda se nekoná