Aktuálně v knihovně

1. září 2021 vyhlašuje knihovna literární, výtvarnou a audiovizuální soutěž na téma "Teď to vidím jinak"
a současně připravujeme v knihovně veřejné akce zaměřené na podporu čtenářství za účasti dětí a rodičů, prarodičů či učitelů...

V pátek 14. května 2021 udělila Moravská zemská knihovna v Brně poprvé po několika letech prestižní ocenění KNIHOVNICKÁ OSOBNOST JIHOMORAVSKÉHO KRAJE 2020. Stala se jí Mgr. Ilona Salajková. Je to obrovské ocenění pro všechny knihovnice, návštěvníky knihovny i pro město. Gratulujeme!

Moravská zemská knihovna (MZK) s podporou Jihomoravského kraje a ve spolupráci se zapojenými jihomoravskými knihovnami organizuje již pátý ročník soutěže pro děti a mládež v rámci projektu "Jižní Morava čte". Tématem letošního ročníku je "Svět v obrazech", které bylo zvoleno v souvislosti s výročím 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského.

Od července 2020 si mohou čtenáři půjčovat bezplatně a bez omezení knihy na místním hřbitově. Ještě zde budou lavičky. Vznikne zde místo k rozjímání, relaxaci a čtení.

Výstava obrazů Karla Provázka se tentokrát nese v duchu českého undergrandu a jeho představitelem Ivanem Martinem Jirousem - Magorem.

Povídání o cestách do zemí Afriky (Mauritánie, Sudán, Lesotho, Džibuti, Madagaskar, Namibie, Botswana a jiné)

Beseda se nekoná